مدال نقره عابدینی قطعی شد

به گزارش وبلاگ تور فرانسه، مجتبی عابدینی با شکست شمشیربازی از ایتالیا راهی فینال مسابقات شمشیربازی بزرگ جهانی شد و مدال نقره خود را مسجل کرد.

مدال نقره عابدینی قطعی شد

به گزاش خبرنگار ورزشی وبلاگ تور فرانسه، روز دوم مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ دنیای کره جنوبی امروز (شنبه) با برگزاری ملاقاتهای جدول 64 نفره در سئول پیگیری شد.

در این مرحله از مسابقات محتبی عابدینی که بدون بازی وارد جدول 64 نفره شده بود در مصاف با حریفی از فرانسه 17 بر 15 به فزونی دست یافت. وی در جدول 32 نفره مقابل نماینده کره جنوبی که قهرمانی دنیا را در کارنامه دارد 15 بر 13 پیروز شد و به جمع 16 بازیکن برتر راه یافت. عابدینی در این مرحله مقابل ژیلاگی که قهرمانی ملاقاتهای انفرادی المپیک لندن را در اختیار دارد 15 بر 12 به فزونی رسید و به جمع 8 بازیکن برتر این رقابت ها راه یافت.

با صعود به جمع 8 بازیکن برتر مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ دنیای کره جنوبی، مجتبی عابدینی صاحب 21 امتیاز المپیکی شد. بدین ترتیب وی که پیش از این رقابت ها در رده 14 دنیا قرار داشت و صاحب رده 13 المپیکی بود، با این امتیاز پیروز شد صندلی خود در جمع 14 بازیکن برتر دنیا را تثبیت نموده و بدین ترتیب دو سهمیه المپیکی ایران در اسلحه سابر قطعی و نهایی شد.

در ادامه و در ملاقات نیمه نهایی مجتبی عابدینی دیگو اوکچیزی از ایتالیا را 15 بر 11 شکست داد و راهی فینال شد و مدال نقره خود را قطعی کرد.

منبع: تسنیم

به "مدال نقره عابدینی قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدال نقره عابدینی قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید